Xiaomi‘nin, 31 Mayıs tarihinde Çin‘de düzenlediği Shenzhen etkinliğinde Mi 8 serisi ile birlikte tanıttığı Android uyarlaması en son kullanıcı arayüzü MIUI 10‘un Global Beta sürümü piyasada olan cihazlara gelmeye devam ediyor. MIUI 10‘un yeni Global Beta sürümü, Hindistan‘da Redmi S2 ile birlikte birkaç gün önce piyasaya sürüldü ve şimdi sıra Xiaomi‘nin diğer modellerinde.

MIUI 10 Destekli Cihazlar…

Yeni kullanıcı arayüzü yazılımı MIUI 10‘un versiyon numarasını 8.7.5‘e çıkartıyor ve Global bir sürüm olduğu için Google Play Store gibi ana uygulamaları da içeriğinde barındırıyor. MIUI 10 Global Beta‘ya güncellenen Xiaomi cihazlar, Xiaomi Mi6, Mi Mix 2, Redmi S2, Redmi Note 5 Pro (bazı pazarlarda Redmi Note 5 olarak bilinmekte), Mi Mix 2S, Mi 5, Mi Note 2 ve Mi Mix. Yakın zaman içerisinde diğer model cihazlara da yeni güncelleme paketleri yayınlanacaktır.

MIUI 10’a Geçiş Nasıl Yapılmalı?..

Herşeyden önce güncelleme yaparken cihazınızı, Beta kurulumuna uygun duruma getirin ve bazı yönlerden kararsız, bol hatalı bir ROM kuracak olduğunuzu aklınızda bulundurun. MIUI 10‘a geçmek istiyor ve MIUI 7, 8 veya 9‘un Stable ROM‘unu kullanıyorsanız, cihazınıza ait MIUI 9‘u temel alan Global Beta ROM yayınlanmışsa, Updater uygulamasını başlatmanız gerekir. Sonrasında Bootloader kilidini açın ve cihazınızı Fastboot ile MIUI 10‘a güncelleyin.