Xiaomi, yeni modeli ve bütçe dostu Redmi 6A‘nın 3GB RAM + 32GB ROM varyasyonlu model tanıtımının hemen ardından, bu cihaza ait yeni bir bellek modelini daha tanıttı. Yeni varyasyon 4GB RAM + 64GB ROM‘a sahip. Bu da Redmi 4A ve Redmi 5A‘nın böyle bir bellek konfigrasyonuna sahip olmadığı düşünüldüğünde, oldukça sürpriz bir durum olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca, 4GB RAM + 64GB ROM konfigrasyonuna sahip bu tür varyasyonlu bütçe dostu model bulmakta neredeyse imkansız. Cihaz sadece 999 Yuan ($151) maliyeti ile Redmi 6A‘nın tutarlı bütçe fiyatlandırmasını korumakta.

Xiaomi Redmi 6A’nın Teknik Özellikleri…

Xiaomi Redmi 6A, 5.45″ boyutlarında HD+ ekrana sahip ve 2.0 GHz hızında saatte 12nm Helio A22 yonga setinden güç almakta. Tek bir 13MP. çözünürlükte arka kamerası ve portre modu desteği bulunan 5MP.’lik ön selfie kamerası bulunmakta. Önceki modellerde olduğu gibi, Redmi 6A‘nın üzerinde parmak izi tarayıcısı yok, ancak AI Face Unlock yeteneği ile donatılmış.

Tüm bunlara ek olarak, cihaz aynı zamanda birim çeviricisine, döviz kuru dönüştürmeye yardımcı olan ve yediğiniz gıdanın fotoğrafını çekerek yiyecekte ki kaloriyi hesaplayan bir AI Asistan özelliğine sahip. Ayrıca cihaz, 3000 mAh.‘lik batarya ile desteklenmekte ve Wi-Fi, Bluetooth 4.2, hibrid çift SIM yuvası ve 3,5 mm ses jakı, IR sensörü gibi farklı özellikleri de bulunmakta. Ayrıca Android 8.1 Oreo tabanlı MIUI 10 kullanıcı arayüzü ile çalışıyor.

Xiaomi Redmi 6A‘nın 4GB RAM + 64GB ROM varyasyonlu modeli resmi olarak 10 Temmuz tarihi itibariyle Xiaomi Mall ve Jingdong aracılığıyla satışa sunulacak.