Dün, Xiaomi cephesinden yapılan bir açıklamayla firmanın bugün önemli bir açıklama yapacağı belirtildi. Bugün ise firmanın Resmi Weibo hesabından yayınladığı tanıtım görseli aracılığıyla yaptığı açıklamada, Xiaomi Mi Max 3‘ün 19 Temmuz tarihinde kullanıcı beğenisine sunulacağı belirtildi. Tanıtım görselinin hemen altında yer alan Weibo yazısında, Mi Max 3‘ün büyük boyutlu bir ekrana ve büyük bir bataryaya sahip olacağı ayrıca belirtiyor.

Xiaomi Mi Max 3 Teknik Özellikleri…

Hatırlayacağınız üzere Haziran ayı içerisinde, Xiaomi Mi Max 3‘ün tüm özellikleri TENAA Sertifikasyonu esnasında ortaya çıkmıştı. Cihaz, 18:9 ekran görüntü oranı sunan 6.9″ boyutlarında bir ekrana sahip olacak. Ayrıca bu devasa ekran, 2160x1080px. Full HD+ çözünürlüğü destekliyor.

Xiaomi Mi Max 3‘ün QualComm‘un Snapdragon 636 SoC veya Snapdragon 632 SoC ile güçlendirilmesi bekleniyor. Cihazın, 3 GB. RAM + 32GB. ROM, 4GB. RAM + 64GB. ROM, 6GB. RAM + 128GB. ROM olmak üzere üç farklı seçenekle karşımıza çıkması ve daha fazla depolama alanı ihtiyacını karşılamak için ise de microSD desteği bulunması bekleniyor.

Xiaomi Mi Max 3, çift kamera kurulumuna sahip ilk Mi Max serisi cihaz olacağını hatırlatalım. Son sızıntılardan anlaşıldığı üzere, dikey konumlandırılmış çift kamera modülünün birincil sensöründe 12MP.’lik Sony IMX363 modülü tercih edilmiş, cihazın ikincil kamera modülü ise 5MP. çözünürlüğe sahip. Cihazın arka kısmında birde parmak izi sensörü yer almakta. Ayrıca, Selfie çekimleri için 8MP.’lik de ön kamerası bulunmakta. Hızlı şarj özelliği bulunan cihazın 5,500 mAh.‘lik büyük bir batarya ile desteklenmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi Max 3‘ün TENAA üzerinde yer alan kasa görüntüleri incelendiğinde cihazın, alt kısmında USB Type C portu dikkatimizi çekiyorken, üst kısmında 3,5mm.’lik jack girişi ve IR Blaster modülüne yer verildiği anlaşılmakta. Son sızıntılar Xiaomi Mi Max 3‘ün siyah ve altın sarısı renk seçenekleriyel kullanıcı beğenisine sunulacağını ortaya çıkardı. Cihazın, en yüksek yapılandırma modelinin 1.699 Yuan ($253) fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor.

Bazı sızıntılarda, QualComm Snapdragon 710 SoC ile güçlendirilen ve 6GB RAM + 128GB ROM ile desteklenecek olan Mi Max 3 Pro adında bir varyant daha olacağı iddia edilmekte. Cihazın, QualComm Snapdragon 710 SoC ile güçlendirilmiş modelinin varlığını doğrulamak için yeni sızıntıların beklenmesini öneriyoruz.

Peki sizler Xiaomi Mi Max 3‘ün özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşağıda yorumlarınızı yazarak görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.