Polonya‘da bir e-ticaret sitesi yaklaşan Xiaomi Mi A2′yi listeledi ve 24 Temmuz için resmi açılışın öncesinde telefonun ayrıntılı görsel ve özelliklerini yayınladı. Yeni görseller, cihazı her açıdan gösteriyor ve daha yeni sayılan Mi 6X ile aynı tasarım olduğunu öne çıkarıyor. Aslında, tıpkı selefi gibi, Mi A2 de global pazar için Mi 6X’in bir varyantı olacak, ancak bu cihazdan farklı bir özelliği bulunacak. MIUI yerine Android One yüklü olacak.

xiaomi mi a2

Xiaomi Mi A2 Tasarım Özellikleri…

Ortaya çıkan görsellerin gösterdiği şey: temiz ve stok Android kullanıcı arayüzü. Görsellerden, tam metal gövdeli tasarım ve U şekilli anten bantları ile siyah renk Xiaomi Mi A2‘yi görebiliyoruz. Ekran uzun, ancak çentiği yok ve 18:9 en boy oranı bulunuyor. Arka tarafta, ortada bir flaş LED ile dikey bir konfigürasyonda ve arka plakanın ortasında bir çift kamera var, dairesel bir parmak izi okuyucusu var.

xiaomi mi a2 arka kapak

Xiaomi Mi A2 Teknik Özellikleri…

Yayınlanan özelliklere göre, Xiaomi Mi A2Full HD + çözünürlüğe sahip 5,99 inç ekrana sahip olacak. 4GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile gelecek. Çift kamera, 12 + 20 MP konfigürasyona sahip olacak. İşlemci tarafında ise sekiz çekirdekli Snapdragon 660 olacak ve batarya 3000 mAh kapasiteye sahip olacak.

xiaomi mi a2 yan görünüm

Xiaomi Mi A2 Fiyatı…

Xiaomi Mi 6X‘in 253 $ ‘dan başlayan fiyatlarla Çin’de satışa sunulduğunu unutmayın. Xiaomi Mi A2‘nin de bu civarda bir fiyat ile satışa çıkacağını düşünmekteyiz. Ayrıca, yakın zamandaki sertifikalar, Mi A2’nin Snapdragon 625 ile birlikte bir Lite sürümü olabileceğinin altını çiziyor.

xiaomi mi a2 alttan ve üstten görünüm

Kaynak