Hatırlayacağınız üzere Xiaomi, Mi Band 3‘ü Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE cihazlarıyla birlikte 31 Mayıs tarihinde Shenzhen‘de düzenlediği tanıtım etkinliğinde kullanıcı beğenisine sunmuştu. Mi Band 3‘ün piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Şirket, şeffaf silikon bir kayışa sahip Explorer Edition‘ı modelini açıkladı ve dün, Xiaomi‘nin alt markası Mijia‘nın resmi Weibo hesabından şeffaf bantlı Mi Band 3‘ün yeni fotoğrafları paylaştı. Bu paylaşım, Mi Band 3 Explorer Edition‘ın piyasaya çıkma tarihinin çokta uzakta olmadığına dair bir işaret olarak görülebilir.

Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition‘ın gelişmiş özelliklere sahip olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakta. Dokunmatik OLED ekrana sahip cihazın görünümü, normal versiyon ile aynı. Mi Band 3 Explorer Edition‘daki tek önemli farkın, saydam band olarak görünmekte. Bilindiği gibi Mi Band 3‘ün, siyah, turuncu ve mavi olmak üzere üç renkte kayış seçeneği bulunmakta.

İlginizi Çekebilir : Xiaomi, Mi Band 3 için Yeni Kayışlarını Satışa Sundu!..

Xiaomi Mi Band 3, 169 Yuan ($25) fiyat etiketi ile satışa sunulmakta. Şirket, Eylül ayında NFC özellikli Mi Band 3‘ü satışa çıkaracağını önceden açıklamıştı. NFC özellikli Mi Band 3‘ün ise 199 Yuan ($29) seviyesinde bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition Teknik Özellikler…

Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition‘da, NFC özelliği olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte akıllı bantların üreticisi Huami Technology, geçtiğimiz günlerde Hisse Senetleri işlemlerini Mi Band 3 ile takip edilmesini sağlayan özelleştirilmiş bir versiyonunu piyasaya sürmüştü.

Özelleştirilmiş Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition, bazı Çince metinler ile birlikte kayışında “1810” stok koduna sahip. Xiaomi Mi Band 3, 0.78″ OLED dokunmatik ekranlı IP67 sınıfı toz ve su geçirmez gövdesinin içerisinde 110 mAh.‘lik batarya bulundurmakta.

Xiaomi Mi Band 3, kalp atış hızı monitörü, kalori sayacı, adım sayacı, hareketsizlik (eylemsizlik) hatırlatma ve uyku izleyici gibi çeşitli sağlık izleme özellikleri sunar. Ayrıca, Xiaomi Mi Band 3‘de hava durumu, aramalar ve SMS bildirimleri, etkinlik hatırlatıcısı ve telefon bulma gibi ilgi çeken özelliklere de yer verilmiş.