Çin devi Xiaomi, uygun fiyatlara ve dayanıklı bir yapıya sahip akıllı telefonları ile ünlüdür. Şirket şimdi Bangladeş’e resmi bir giriş yaptı ve çok sayıdaki ürününden önce piyasaya sürülen en yeni üç akıllı telefonu ile giriş yapmayı tercih etti.

xiaomi bangladeş

Bangladeş gerçekten büyük bir pazar değil ama Xiaomi telefonları piyasada resmi bir Mi Store yokluğuna rağmen piyasada oldukça popüler. Bu nedenle, Mi Hindistan tarafından koordine edilen resmi bir giriş yapma kararı ortaya çıktı. Xiaomi Hindistan başkanı, Manu Kumar Jain Facebook’ta duyuruyu yaptı.

Manu Kumar Jain Xiaomi Hindistan

Facebook’taki mesaj, Çinli akıllı telefon satıcısının Bangladeş’te en yeni üç akıllı telefonu olan Redmi S2, Redmi 5 ve Redmi Note 5 ile ilk kez çıktığını ortaya koyuyor.

xiaomi bangladeş redmi s2

Her üç akıllı telefon, ülke çapında 463 yetkili mağazada satışa sunulacak, Daraz Bangladeş ise satışlarını www.daraz.com.bd internet sitesi üzerinden koordine edecek.

Ancak, yalnızca Redmi S2 ve Redmi 5′in fiyatlandırma detayları gönderide açıklandı. Redmi S2’nin 3GB + 32GB modeli 14,999 BDT (178 $) fiyat etiketi ile gelirken, 4GB + 64GB sürümü 17.999 BDT (213 $) fiyatla geliyor.

xiaomi bangladeş satış

Öte yandan, Redmi 5, BDT 13.990 (165 $) civarında satış yapacağı tahmin ediliyor. Çevrimiçi ve çevrimdışı satışlar 26 Temmuz’da yerel saatle 14.00’da başlayacak.

Kaynak