Xiaomi, Mi A1 için Android Oreo 8.1‘i kullanıma sunmaya yeniden başladı. Güncelleme ilk olarak birkaç hafta önce dağıtıma başlamıştı, ancak önceki sürümde kullanıcıların SMS’lerini kontrol dışı silinmesine sebep olan bir hata ortaya çıkmış ve gelen hata bildirimleri sonucunda bu güncelleme paketi askıya alınarak durdurulmuştu.

Güncelleme ile Hangi Yenilikler Geliyor?..

Yeni güncelleme yalnızca Android Oreo 8.1‘i değil, aynı zamanda Haziran ayı güvenlik yamasını da içeren ilk yazılımın aksine, Temmuz ayına ait güvenlik yamasını da içeriğinde barındırıyor. Güncelleme iki şekilde kullanıcılara sunulmuş. İlk güncellemeyi alan ve SMS hatası yaşayan kullanıcılar için 467.3MB. boyutunda ve diğeri ise ilk güncellemeyi yüklemeyen kullanıcılar için 1152MB. boyutunda.

Güncelleme, önümüzdeki birkaç gün boyunca tüm kullanıcılara sunulacak. Şimdiye kadar, herhangi bir hataya dair rapor yayınlanmadı. Şimdilik güncellemenin hatasız olduğunu söyleyebiliriz.

Mi A1, Xiaomi’nin ilk Android One telefonu olduğunu hatırlatalım. Çin‘de satılan Mi 5X‘in bir uyarlaması olarak karşımıza çıktı ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Ancak unutmadan belirtelim ki MIUI kullanıcı ara yüzü yerine Stock Android ile birlikte gelmekte. Gelecek hafta Xiaomi, Android One ailesine iki yeni üye daha eklediğini açıklayacak. Onlarda Mi 6X ve Çin’de Redmi 6 Pro olarak satılan cihazların Stock Android arayüzlü sürümleri olacağı tahmin edilmekte.

Kaynak