Geçen sene Mi MAX 2 piyasaya sürüldüğünde kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almıştı. Hatta bazıları, 2017’nin en iyi bütçe dostu akıllı telefonu olarak değerlendirmişti. Bugün ise bu MAX serisinin yeni telefonu piyasaya sürüldü. Mi MAX 3 aslında MAX 2‘nin hem boyut hem de tasarım bakımından yükseltilmiş versiyonu gibi.. Aşağıda paylaştığımız görselleri inceleyerek tasarım hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mi Max 3

Xiaomi Mi MAX 3’ün Teknik Ayrıntıları…

Siz tasarımı inceleye durun, biz de biraz kendi tarzımızla cihazı size anlatalım. Mi MAX 2, 6.44″ boyutlarında bir ekranla gelmişti. Mi MAX 3 ise bundan biraz daha büyük olan 6.99″ boyutlarında bir ekran ile geliyor. Ekran, 18:9 ekran görüntü oranına ve 2160x1080px. Full HD+ çözünürlüğe sahip. Bu da etkileyici şekilde %85,19 gibi bir ekran kasa oranı elde ettiğini gösteriyor. Geniş ekranı sayesinde videoları izlemek daha keyifli bir hal alacak gibi… Ayrıca geniş ekranı sayesinde ekranı ikiye bölme özelliği daha işlevsel bir hale geliyor. Arka kısma doğru geçtiğimizde, sol köşeye dikey bir şekilde konumlandırılmış çift kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Kamera flaşı her iki sensörün tam ortasında konumlandırılmış durumda. Bence bu arka kamera flaşının -çift kameralı telefonlar için- iki sensörün ortasında konumlandırılması daha uygun. Çünkü iki sensöre de -neredeyse- eşit miktarda ışık geliyor. Artık bu devrin olmazsa olmazlarından parmak izi sensörü de arka tarafta konumlandırılmış durumda. 18:9 en boy oranına sahip olması nedeniyle kullanımı çok zor olmasa gerek.

Mi Max 3

Xiaomi Mi MAX 2 Snapdragon 625 SoC sahipti. Mi MAX 3 bundan %40 daha yüksek performans sağlayan Snapdragon 636 yonga setine sahip. 14nmlik bu yonga seti, daha az güç tüketmekle birlikte çoklu görevlerde sorunsuz bir performans sağlıyor. Yonga seti, 4GB RAM / 6GB RAM ile destekleniyor. 6 GB RAM modelinde 128 GB depolama kapesitesi bulunurken, 4GB RAM’e sahip modeli 64GB depolama kapasitesine sahiptir. Bunun 4GB RAM modeli için 1,699 Yuan (~252$) ve 6 GB RAM modeli için de 1,999 Yuan (~296$) değer biçiliyor. Neyse yine çok konuştuk. Artık sizleri fotoğraflarla baş başa bırakalım…

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Mi Max 3

Kaynak