Xiaomi‘nin CEO’su Lei Jun, 19 Temmuz‘da duyurulacak olan Mi Max 3‘ün özellikleri hakkında bazı bilgileri paylaşmıştı. Bugün ise başkan Lin Bin, resmi Weibo hesabı üzerinden Mi Max 3‘ün ana özelliklerini doğrular nitelikte bilgiler paylaştı. 2017‘den itibaren üretimde olan Mi Max 2‘ye kıyasla daha gelişmiş ekran, pil, yonga seti ve kameralar ile geleceğini iddia etti.

Xiaomi Mi Max 2, 16:9 ekran görüntü oranlı 6,44″ boyutunda ekrana sahipti. Diğer özellikleri ise 5,300 mAh. batarya, 14μm işlem teknolojisi ile üretilmiş QualComm Snapdragon 625 SoC, 12 MP. arka kamera ve 5 MP. ön kamera ile karşımıza çıkmıştı.

Doğrulanan Mi MİX 3 Özellikleri

Yukarıda görmüş olduğunuz fotoğrafta Mi Max 3‘ün 18:9’luk bir ekran görüntü oranını destekleyen 6.9″ boyutunda büyük bir ekran ile geleceği yazıyor. Mi Max 2‘ye kıyasla daha büyük 5.500 mAh.‘lik bir batarya ile gelecek. Xiaomi, bu büyük bataryayı çabuk şarj edebilmek için cihazın Quick Charge 3.0‘ı desteklediğini de söyledi.

Xiaomi Mi Max 3’ün Teknik Ayrıntıları…

Mi Max 3‘e, 14μm işlem teknolojisi ile üretilmiş QualComm Snapdragon 636 SoC güç verecek. Mi Max serisinin cift arka kameraya sahip ilk akıllı telefonu olacak. Lin Bin, Mi Max 3‘ün 12 MP. + 5 MP. çift kamera kurulumuna sahip olacağını doğruladı. Ayrıca birincil sensör, 1.4μm piksel ve Çift Piksel otomatik netleme gibi özellikler sunacak.

Mi Max 3, öz çekimleriniz için ön tarafta yumuşak ışığıyla bir LED flaşa sahip 8 MP.’lik kamera ile gelecek. Ayrıca, AI Yüz Tanıma, Bokeh Etkisi, 206 çeşit Sahne Algılama türü, Nesne Tanıma ve Sesli Asistan gibi bir dizi yapay zeka özelliği ile geliyor.

Koyu Mavi Mi Max 3

QuaolComm Snapdragon 710 yonga setinin Mi Max 3‘ün daha üst bir modelinde mevcut olacağı tahmin ediliyor. Ancak, bununla ilgili henüz resmi bir doğrulama yapılmadı. Mi Max 3‘ün yeni çıkan tanıtım videolarından birinde doğru konum izleme için çift bantlı GPS teknolojisine sahip olduğu gösteriliyor. Bu özellik ilk olarak Mi 8‘de karşımıza çıkmıştı. Yukarıdaki fotoğraftan da gördüğünüz üzere Mi Max 3, Siyah ve Altın renginin haricinde birde ilaveten Mavi renk seçeneğine sahip olacak.

Xiaomi Mi Max 3’ün Fiyatlandırması…

Ayrıca Mi Max 3‘ün fiyatlarının az çok kafamızda canlanmasını sağlayan bir tanıtım görseli daha paylaşıldı. Geçen yıl Mi Max 2, 4 GB RAM + 64 GB depolama ve 4 GB RAM + 128 GB depolama gibi iki model 1.699 Yuan (~$253) ve 1,999 Yuan (~$298) fiyat ile piyasaya sürülmüştü. Aşağıdaki resim, akıllı telefonun 4 GB RAM + 64 GB depolama ve 6 GB RAM + 128 GB depolama gibi iki çeşidi olacağını da doğrulamakta. Muhtemelen, aşağıdaki tanıtım görseli, en yüksek depolama çeşidinin fiyatlandırılmasının 1,999 Yuan’ı (~$298) geçmeyeceğini ileri sürmekte. Xiaomi, yarın yerel saat ile 10:00’da Mi Max 3‘ün fiyatlandırmasını doğrulayan bilgileri bizlerle paylaşacak.

Mi Max 3 Tanıtım Görseli

Xiaomi Mi Max 3‘ün özellikleri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce, Mi Max 2‘ye kıyasla daha gelişmiş bir telefon olacak mı? Akıllı telefonun 4 GB ve 6 GB RAM versiyonlarının fiyatlandırması ne olabilir? Yorum kısmında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz 😊.

Kaynak