Xiaomi’nin Samsung’u 2018 2.Çeyrek‘de Hindistan pazarındaki en iyi noktadan çıkarmasıyla ilgili bir haber yok. Zira Xiaomi, Samsung’u geçeli baya oldu. Orada üç yıldan biraz fazla olan bir şirket için, Xiaomi’nin başarısı çok önemliydi. Bu sadece yeterli değildi, Xiaomi yine Hindistan’da 2018’in ilk çeyreğinde liderliğini sürdürdü.

Bu gelişme, Samsung’un, özellikle açılmaya başlanan ve istenen sonuçları vermeyi başarabilen birkaç düzeltme yapmasına neden oldu. Canalys‘in raporu, Samsung ve Xiaomi‘nin her birinin Hindistan’da bu yılın ikinci çeyreğinde rekor 9.9 milyon akıllı telefon gönderdiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi Hindistan’da Liderliği Bırakmıyor!.. 

Ülkede gönderilen toplam telefon sayısı 33 milyonun biraz altındaydı. Bu, her iki tedarikçinin de %50’den fazla payı aldığı anlamına gelir. Samsung, yıllık %47 büyüme oranı olan 2018 2.Çeyrek’de %30 gibi iyi bir sevkiyat yüzdesi yaşadı. Xiaomi ise %106 büyüme ile yine rekora koşarcasına ilerliyor.

Raporda ayrıca incelenen çeyrekte en çok satan telefon da yer aldı. 3,3 milyon adet ile birlikte gelen Xiaomi Redmi 5A’nın, Samsung’un en çok satan serisi olan Galaxy J2 Pro (2018) 2.3 milyonu aşması bekleniyor. Samsung, orta segment / bütçe segmentini J serisi, A serisi ve diğerleri gibi modellerle hedeflemiş olabilir.

Vivo ve OPPO’da Xiaomi ve Samsung’un ardından gelen en çok satan firmalar arasında yerini alıyor.

Kaynak