Hatırlayacağınız üzere Xiaomi 4. nesil Mi Pad’i, yaklaşık bir ay önce kullanıcı beğenisine sunmuştu. QualComm Snapdragon 660 SoC destekli tabletin Wi-Fi ve LTE seçenekleri bulunmakta ancak satışa sunulduğu günden bu yana sadece Wi-Fi sürümü satın alınabiliyor.

Xiaomi Mi Pad 4 LTE Fiyatı…

Şirket, Mi Pad 4‘ün LTE sürümünü ise yarından itibaren satmaya başlayacak. Mi Pad 4 LTE sürümü 4GB RAM + 64GB ROM ve genişletilebilir bellek özelliği ile birlikte cihaz 1499 Yuan ($220) gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunacak. Ayrıca Cihazda, GPS özelliği ile birlikte nano-SIM yuvası bulunmakta. Teknik özelliklerin geri kalanı ise LTE özelliği bulunmayan diğer modelle aynı.

Xiaomi Mi Pad 4 LTE Teknik Özellikleri…

Xiaomi Mi Pad 4, 16:10 ekran görüntü oranıyla 8″ boyutlarında 1920x1200px. çözünürlükte bir ekrana sahip. Ayrıca belirtmekte yarar var, QualComm Snapdragon 660 SoC ile desteklenen ilk ve tek tablet. Arka kısmında 13 MP. çözünürlükte ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip tek bir kamera sensörü bulunmakta. Görüntülü arama ve selfie çekimleri için ise ön kısımda 5 MP. çözünürlükte f/2.0 diyafram açıklığına sahip kamera bulunuyor. Android Oreo 8.1 tabanlı, MIUI kullanıcı arayüzü ile gelen cihaz ve 6000 mAh.‘lik bir batarya ile desteklenmekte. Cihazın Siyah ve Altın sarısı olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.