Bu yazımızda sizlerle en son yayınlanan güncellemeyi almayı hak eden 20 Mi modeline bakacağız. Fark ettiyseniz bu güncelleme Xiaomi’nin birkaç hafta içinde yayınladıği ikinci güncelleme. Bu güncellemeden önce 8.7.12 yayınlanmıştı.

Neler Değişti?

Kullanıcılar güvenlik ayarlarında bazı içeriklerin çevirilerinde sıkıntı olduğunu rapor etmiş. Yeni güncelleme ile bu sorunlar düzeltildi. Ayrıca, rakamları doğru gözükmeyen saat hatası da düzeltilmiş durumda. Hatırlarsanız şirket bu ayın başlarında Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro‘ya MIUI 10 güncellemesi yolladığında “Anti-Rollback” diye bir özellik gelmişti. Bu özellik Google’ın Android Oreo sürümü ile birlikte gelen bir tür güvenlik önlemi. Telefonunuz çalındığında ya da herhangi bir saldırıya uğradığında verilerinizin güvende olmasını sağlar.

MIUI 10 Global beta ROM

İsterseniz artık güncellemeyi alan modelleri açıklayalım: Redmi 4X, Mi 5S, Mi Max 32GB / 64GB / 128GB, Mi 5S Plus, Redmi 4A, Redmi 5A, Redmi Note 4 (Qualcomm Modeli), Redmi Note 4X, Mi Max 2, Redmi Note 5A / Redmi Y1 Lite, Redmi Note 5A Prime / Redmi Y1, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Mi 6, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Redmi S2, Mi 5, Mi Note 2 ve Mi Mix. Bu modeller için indirme linklerini zaten paylaşmıştık isterseniz buraya tıklayarak o haberimize gidebilirsiniz.

Eğer sizin telefonunuzda bu modellerden biriyse, cihazınızı MIUI 10 güncellemesine yükseltmeden önce verilerinizi yedeklemenizi ÖNERİRİZ. MIUI Forumu’ndaki talimatlara göre; MIUI 7, MIUI 8 veya MIUI 9’u kullanıyorsanız, fastboot (hızlı yükleme) metodunu uygulayarak cihazınızı MIUI 10’a güncelleyebilirsiniz. Bunu en basit yoldan “Ayarlar” a gidip “Telefon Hakkında” bölümünden güncellemeleri kontrol ederek yapabilirsiniz.

Kaynak