Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 ve Mi 8 SE ile birlikte duyurulmuştu. Diğer modellerin, 31 Mayıs’ta ilk piyasaya çıktıklarından bu yana satışa devam ediyor. Ancak 8 EE, sadece 24 Temmuz‘da satışa çıktı. Bildiğiniz üzere kullanıcılar tarafından çok sevildi bu modeller. Hatta ilk satışa çıktıklarında saniyeler içinde bütün modeller satılmıştı. Şirket kullanıcılarının isteklerini de göz önünde bulundururaktan EE modelini tekrar satışa çıkartıyor. Mi 8 Explorer Edition, 30 Temmuz‘dan itibaren, Xiaomi Mall‘da 3,699 Yuan (~545$) fiyatı ile tekrar satılacak. Özelliklerini dikkate aldığımızda fiyatı çok da uçuk değil.. Eğer diğer modelleri merak ediyor ve karşılaştırmak istiyorsanız biz size bi örnek gösterelim: Mi 8 6GB + 256GB sürümü 3,299 Yuan (~486$)… Gerisi artık sizlere kalıyor.

Mi 8 Explorer Edition

Adının duyulmasında da etkili olan, güzel özelliklerinden birisi de iç bileşenlerini güzel bir şekilde görmemizi sağlayan yarı saydam camı. Normal olarak parmak izi sensörü cihazın arkasında konumlandırılmadı. Onun yerini ekran üstü parmak izi sensörü alıyor. Ekran çok hassas bir basınç sensörüyle donatılmıştır, bu nedenle sadece hafif bir dokunuşla parmak iziniz taranır ve cihazınızın kilidi açılır. Ayrıca cihaz Yüz Tanıma sistemini de desteklemektedir.

Cihaz 3000mAh‘lik bir bataryadan beslenmektedir. Hızlı şarj 4.0+ teknolojisi sayesinde sizleri çok fazla bekletmeden şarj olacaktır. Ne yazık ki cihaz sadece 8GB + 128GB bellek yapılandırmasına sahip. Bu yüzden belki fiyatı biraz daha makul karşılanabilir. Cihazın Çin dışında ne zaman kullanılacağı konusunda halen daha bir bilgi bulunmuyor. Ne zaman uygun olursa olsun kesinlikle bu fiyattan biraz daha fazla olacaktır. Özellikle Türkiye gibi satışı olmayan ülkeler 3. taraf perakendecilerden almaya kalktığında çok büyük fiyatlarla karşılaşabilirler.

Kaynak