Xiaomi‘nin, ekolojik ürün topluluğu markalardan biri olan Zhumi yaklaşık bir yıl önce Smart Mi DC Inverter Klima‘sını 4399 Yuan ($649) fiyat etiketiyle Çin genelinde kullanıcı beğenisine sunmuştu. Bu haftanın başlarında ise Xiaomi yeni bir akıllı klimasını MiJia markası adı altında satışa sundu.

Mijia Akıllı Klima, Zhumi’nin ürettiği klimaya benzer bir tasarıma sahip ancak ön kısımda yuvarlak LED ekranı bulunmakta. Mijia Akıllı Klima, mat bir kaplamaya sahip Anti-UV ABS polimer reçineden yapılmış ve tasarımıyla 2017 yılının En İyi Tasarım altın ödülünü kazanmayı başarmış.

Xiaomi MiJia Akıllı Klima’nın Teknik Özellikleri ve Fiyatı…

Mijia Akıllı Klima, enerji verimli bulunan 1.5 HP. gücünde DC Inverter kompresöre sahip. Soğutma özelliğinin dışında 900 W. gücünde rezistansa sahip olduğu için aynı zamanda ısıtıcı olarak da kullanılabilmekte. Sürekli temiz ve güvenli hava için klimanın içerisinde yıkanabilir Anti-Bakteriyel filtre bulunuyor.

Mijia Akıllı Klima, 16m² – 21m²’lik bir soğutma alanı kapasitesine ve 1700 W.‘lık ara soğutma gücü oranına sahip. Katalog verilerinde Isıtma alanı kapasitesi olarak 18m² – 23m² olarak belirtilmiş.

Mijia Akıllı Klima, Mi Home uygulamasıyla çalışıyor. Böylece sıcaklık seviyesini ve soğutma zamanlarını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi, MiJia Akıllı Klima‘yı 6 yıllık garanti kapsamıyla birlikte 2199 Yuan ($324) fiyat etiketiyle satışa sunuyor.
Zhumi‘nin, ürettiği 3900 Yuan ($590) satılan klima ile kıyaslandığında MiJia Akıllı Klima önemli ölçüde daha uygun fiyatlı olduğu açıkça ortada.