Xiaomi‘nin son Android One telefonu Mi A2, 8 Ağustos tarihi itibariyle Hindistan‘da satışa sunulacak. Hindistan tanıtımı öncesinde ise İspanya‘da tanıtılan cihazla kıyaslandığında bazı değişikler olabileceği söylentileri dolaşmakta.

Xiaomi Mi A2’de Quick Charge 4.0 Desteği…

Android Central haber sitesinde yayınlanan bilgilere göre Xiaomi Mi A2‘nin yalnızca Hindistan‘da satışa sunulacak modeli Quick Charge 4.0‘ı destekleyecek. Hatırlayacağınız üzere İspanya‘da yapılan tanıtımda Mi A2 geçen yıl satışa sunulan Mi A1‘de bulunan aynı hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 3.0 özelliği ile tanıtılmıştı.

Bu değişikliğin sebebi konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakta. Ancak cihazın kutusunda hala Quick Charge 4.0 desteği bulunan şarj cihazını yerine 5V / 2A‘lik standart şarj cihazı bulunmakta. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar, Quick Charge 3.0 / 4.0 desteği bulunan şarj aleti satın alması gerekecek.

Xiaomi‘nin, Mi A2‘de Hindistan için Quick Charge 4.0 desteği verme kararı, şirketin bu özellikle Mi A2‘nin fiyat avantajını da kullanarak dünyanın en büyük ikinci mobil pazarında pazar payını çoğaltma düşüncesiyle yapılmış bir hamle olarak görülebilir.

Kaynak