Mayıs ayında Mi 8 Explorer Edition‘ın tanıtılmasından bu yana, cihaz satışta değildi. Ancak Xiaomi, şık cihazı 30 Temmuz’da Xiaomi Mall aracılığıyla kullanıma sunacağını ima etti. Şirket, şıklıktan bahsetmişken, modeli tanıtmak için bir kaç resmi görselini de paylaştı.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ı Mi 8’den Ayıran Özellikleri

Mi 8 Explorer Edition, iç bileşenleri güzel bir şekilde gösteren bir yarı saydam cam sunuyor. Telefonun açığa çıkarılmasından sonra, yarı saydam arka tarafın gerçek içini göstermediği ortaya çıktı. Mi 8SE ve Mi 8‘in sahipleri, Mi 8 Explorer Edition‘ın saydam arka yüzüne benzeyen üçüncü taraf koruyucu kılıf da alabilirler.

Cihazın arka kısmında parmak izi sensörü bulunmuyor. Bunun yerine kullanıcıların ekrana dokunarak açılmasını sağlayan ekran parmak izi okuyucusuna sahip. Xiaomi, telefonun ekranının çok hassas bir basınç sensörü ile donatıldığından, ekrana hafifçe dokunarak parmağın anında taranabildiğini ve kilidini açabileceğini iddia ediyor. Bu nedenle, kullanıcının kilidini açmak için ekranda daha fazla bastırmaya gerek kalmıyor. Cihaz ayrıca Face ID‘yi de destekliyor.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition Fiyatı

Belirtildiği gibi, cihaz sadece 3099 yuan (~ 545 $) fiyat etiketi için Xiaomi Mall‘de yerini alacak. Cihaz çok pahalı kabul edilemez özellikleri dikkate alındığında uygun fiyat ile geldiğini söylemek mümkündür. 

 

Kaynak