Bi süredir ortalığı karıştıran, piyasanın nabzını yoklayan yeni marka POCOPHONE F1, Bluetooth sertifikasını aldı.

M1805E10A model numarasını ve sıvı soğutma sistemine sahip Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini onaylayan Bluetooth sertifikası sayfası, kameralarıyla ilgili bazı önemli detayları da ortaya koyuyor.

Pocophone F1 Kamera Özellikleri

Sertifikaya göre POCOPHONE F1, 12MP + 5MP çift arka kamera kurulumuna sahip. Birincil sensör, 1.4µm piksel boyutuna ve çift piksel otomatik netlemeye sahip. Son amiral gemi olan Mi 8’in –12MP + 12MP– kamera kurulumu ile karşılaştırıldığında biraz daha düşük olduğunu görüyoruz.

F1’in ön kamerası, 20MP‘lik sensörle birlikte SuperPixel adlı bir teknolojiye sahip olacak. SuperPixel teknolojisi, ayrıntıları dört farklı pikselden tek bir büyük boyuta birleştirir. Sonuç olarak; daha az gürültü, daha fazla ışık ve genel olarak daha iyi kalitede bir görüntü elde edeceğinizi vaat ediyor. Ayrıca, düşük ışıkta mükemmel fotoğraflar çekebileceğini de belirtiyor.

Sertifikada bahsedilen bir başka bilgi, telefonun kızılötesi aydınlatıcıya ve yüz kilidini açmak için kızılötesi kameraya sahip olmasıdır. Mi 8’deki kilit açma mekanizmasıyla aynı, bu sebeple de aynı şekilde çalışacağı düşünülmektedir.

Sızdırılan bir hands-on videosunda telefonun çentikli bir ekrana sahip olacağı doğrulanmıştı. Ayrıca sertifika sayfasında F1’in, MIUI 10 ile geleceğide belirtiliyor.

Pocophone F1 Varyantları

FCC belgeleri F1’in, 6GB RAM ve 64GB/128GB depolama alanı ile geleceğini iddia etti. Ayrıca Roland Quandt‘a göre; Snapdragon 845 yonga setine sahip piyasadaki en ucuz telefon olması bekleniyor.

Bu haftanın başlarında, Doğu Avrupa’daki fiyatların 64GB model için 420€ (~490$) ve 128 GB‘lik sürüm için 460€ (~537$) olacağı söylenmişti. Bir kaç gün sonra, Tweetter da bir Doğu AB satıcısı fiyatın 390€ ‘nun altında olacağını iddia etti.

Lasman tarihi hakkında hiçbir bilgi halen daha mevcut değil.