Geçenlerde sizlerle paylaşmıştık Xiaomi yeni bir akıllı telefon çıkartacak diye. Yeni alt markası olan POCO tarafından piyasaya sürülecek olan telefon POCOPHONE F1 olarak adlandırılıyor. Kısa bir süre önce “POCO India” adlı twitter hesabından çıkış tarihini gösteren bir poster yayınladı.

Postere göre F1, 22 Ağustos‘ta -yaani önümüzdeki hafta çarşamba günü- Hindistan’ın New Delhi şehrinde kullanıcılarına tanıtılacak. Ne yazık ki saat kaçta olacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

POCO, sosyal medya hesaplarını açmaya geçen haftalarda başladı. Bu yeni marka şu anda Xiaomi Hindistan’ın lider ürün müdürü olan Jai Mani tarafından yönetiliyor.

F1’in bir amiral gemisi olduğu belli. Ancak Xiaomi’nin amiral gemilerine (Mi MIX 2S, Mi 8, Mi 8 EE) kıyasla daha ucuz fiyat etiketine sahip olacağını düşünüyoruz. Daha önceden verilen bilgilere göre, Qualcomm’un Snadpragon 845 yonga setine, 4000 mAh‘lik bir bataryaya ve bir sıvı soğutma setine sahip olacak.

Ekranı hakkında,  5,99 inçlik FHD + çentikli bir ekrana sahip olduğunu biliyoruz. Depolama seçeneği olarak şu anda 6GB RAM ve 64GB -arttırılabilir- depolama alanına sahip gibi gözüküyor. Ancak biz başka bellek konfigrasyonlarının da geleceğine inanıyoruz.

Arkada dikey olarak yerleştirilmiş 12MP+5MP çift kamera bulunuyor. Önde ise IR yüz tanıma destekli 20MP‘lik bir kamera yer alıyor. Diğer özelliklerine bakacak olursak; çift SIM desteği, Bluetooth 5.0 ve bir USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca Hızlı Şarj 3.0‘ı da desteklemekte.

Kaynak