Xiaomi‘nin MIJIA akıllı dikiz aynası, sistem arayüzü tasarımı için 2018 Alman Red Dot ödülünü kazandı. Red Dot Tasarım Ödülü, Almanya’daki Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından ödüllendirilen uluslararası bir ürün tasarımı ve iletişim tasarımı ödülüdür. Ürün tasarımı, tasarım ajansları ve tasarım konseptleri gibi ödül kategorileri vardır.

Mi Akıllı Dikiz Aynası Özellikleri

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında piyasaya sürülen Mi Akıllı dikiz aynası ve daha sonra AI ses desteğiyle geliştirilmiş bir model, bu yılın başlarında 999 yuan (145 $) fiyatı ile piyasaya sunuldu. Yeni model ayrıca geliştirilmiş bir sistem arayüzü tasarımı ve 1280 × 480 piksel çözünürlüğe sahip bir 6,86 inç dokunmatik ekran ile birlikte geliyor. Soğutma sisteminde de bir gelişme var. Bir aerospace alüminyum malzeme, soğutma verimliliğini büyük ölçüde arttırmak için kullanılıyor.

Dikiz aynası yeni Small Love AI hoparlörü ile de entegre edilmiştir ve bu yüzden sesli komutu destekler. Ses düzeyini artırma veya azaltma veya video ve fotoğraf çekimi gibi basit işlemlerin yanı sıra ‘Akıllı’ komutlarını nearest En yakın havalimanına gitmek istiyorum ’veya Maro en son Maroon 5 şarkısı’ gibi komutlar verebilirsiniz. Bu arada, bu ayna radyo ve müzik dahil olmak üzere çok miktarda medya kaynağına sahip. Bunun sadece Çince değil, İngilizce dilinde sesli komutları desteklediğini unutmayın. Akıllı dikiz aynası, Mi Home uygulamasına da bağlanabilir, böylece kullanıcılar bağlı ev aletlerini doğrudan araçtan kontrol edebilir. Sadece 999 yuan (yaklaşık 145 $) ödeyerek Xiaomi Mijia Akıllı Dikiz Aynası sahip olabilirsiniz.

 

Kaynak