Xiaomi, MIUI 10 geliştirici ROM‘unun kapalı beta sürümüne yeni bir SOS özelliği ekliyor. Bu özellik, kullanıcıların acil durumlarda önceden tanımlanmış bir numarayla iletişim kurmalarına izin verir. Bu özellik şu anda beş adet Xiaomi cihazında kullanılabilmektedir. Yakın gelecekte, özellik diğer cihazlara da getirilecek.

SOS Özelliği Nasıl Kullanılır?

Geliştirici ROM’una eklenen SOS özelliğine güç düğmesine 5 kez basılarak erişilebilir ve daha sonra yardım bilgilerini acil irtibat numarasına gönderir. Aşağıdaki resimde görülebileceği gibi, kullanıcılar bu özelliği Ayarlar> SOS> Acil Yardım bölümüne giderek aktive edebilirler. Bu özellik güncelleme sonrası Xiaomi Mi 8, Mi MIX 2, Mi 6, Mi 5 ve Redmi Note 4X gibi cihazlarda kullanılabilir olacak.

xiaomi yardım

İlgili haberlerde, Xiaomi şu anda çeşitli aygıtlara MIUI 10’un kararlı sürümünün kullanıma sunulmasıyla meşgul. Şu anda, MIUI 10 kararlı sürümü Xiaomi 6, Mi 8, Mi 8 SE, Mi MIX 2, Redmi Note 5, Mi Note 3 ve Mi 5 gibi cihazlar için kullanılabilir.

Güncellemeyi almak için bekleyen diğer Xiaomi cihazları şunlardır: Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi MIX 2, MIX, Mi Max 3, Mi Max 2, Mi Max, Mi 6X, Mi 5X, Redmi Note 5 (Hindistan), Redmi Note 5A, Redmi Note 5A , Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 4 (TW) ve Redmi Note 3, Redmi 6 Pro, Redmi 6, Redmi 6A , Redmi 5 Plus, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite, Redmi Y1 ve Mi Pad 4.

Kaynak