Sıralma Testi AnTuTu ile gelen gelenek, performans açısından en iyi akıllı telefonların bir listesi yayınlandı. Bu liste Ağustos ayı içindir ve sadece Android cihazlarını kapsar.

Listenin en üstünde Xiaomi’nin Black Shark oyun telefonu var. Snapdragon 845 ile çalışan cihazın 292,887 puanlık bir AnTuTu puanı bulunuyor. Black Shark 8GB RAM ile gelmektedir ancak 6GB’lık bir varyantı da vardır. Cihazın kullanım sırasında ısınmasını önlemek için sıvı soğutma kullanılmıştır.

antutu 2018 ağustos

Listede 2.sırada ise Meizu 16th bulunuyor. Black Shark gibi Snapdragon 845 işlemci ile gelen Meizu 16th bir sıvı soğutma sistemi ile birlikte gelmektedir. Meizu’dan bir de 16th Plus adında bir telefon çıkartması bekleniyor ve yeni amiral gemisi ile zirveyi ele alacağı öngörülüyor.

Listemizin 3.sırasında ise Nut R1 bulunuyor. Bu cihazın ise Çin dışına resmi satışı olmayacak.

Listemizi 286286 puan ile Vivo NEX takip ediyor. Ön kamerası ile dikkatini üzerine çeken telefon Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 8’den sadece bir tık önde bulunuyor.

Xiaomi Mi 8 Rekor Satış Okumak İçin Tıklayınız!..

Listemizde Mi 8’i ise OPPO Find X takip ediyor.

Oneplus 6‘da Listemizin 7.sırasında yer buluyor. Fakat Eylül ayında tanıtılacak olan Meizu 16th Plus ve Nubia Z18 gibi cihazlardan sonra ilk 10 listemizde görmek pek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Listemizde Samsung Note 9 da her ne kadar yeni olsa da zor yer bulmuşa benziyor ve yaklaşık 283.000 puan ile listemizin 8.sırasında yerini alıyor.

Listemizi Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 8 ve Mi Mix 2s sırasıyla 272,500 ve 265,250 puanlar ile kapatıyor.

Listemizdeki cihazlar arasında Snapragon işlemcili cihazlar bulunuyor fakat biz Huawei‘nin yeni gelecek Kirin 980 işlemcileri ile bu listeye Huawei cihazların girmesini bekliyoruz. Sizlerin bu konudaki görüşleri nelerdir? Sizin cihazınız da listede yer alıyor mu?