Herkese merhaba Xiaomi Severler.. Uzun süredir sizlere güncel haber sunamamıştık.

Xiaomi Mi A2 geçen yıl çıkan Mi A1’in devamıdır. Android One kapsamında üretilen Mi A2, Çin’de satışa çıkan Mi 6X’in sadece arayüz farkı olan modelidir. Fakat son zamanlar da kullanıcılardan şikayet gelmeye başladı. Kullanıcı şikayetlerine göre bir bug pili çok fazla tüketiyor.

Xiaomi Mi A2 Lite

Pilin çabuk bitmesine engel olan şeyin CPU’ların maximum hızda sürekli çalışmasından kaynaklı olduğu söyleniyor. Fakat herhangi bir kesinlik bulunmuyor. Birçok kullanıcı da bu hatanın parmak izi okuyucudan kaynaklandığını belirtiyor. Buna karşın ise bazı kullanıcılar tüm parmak izlerini kaldırdıkları halde bu hatanın devam ettiğini söylüyor. Bu yüzden parmak izinin sebep olduğu düşünülmüyor.

Mi A2 Hatasına Hızlı Çözüm

Bazı kullanıcılar telefonlarını belli aralıklarda yeniden başlatarak hata ile başa çıkmayı başarıyor ama hata 1-2 saat sonra tekrar kendisini gösterdiği için bu çözüm kısa süreli geçerli olacaktır.

Yine bazı kullanıcılar telefonlarını fabrika ayarlarına çevirdiği halde yine bu hata ile karşı karşıya olduğunu raporladı. Xiaomi geliştiricileri tarafından ise bu hata olarak görülmüyor. Çünkü tüm cihazlar değil bazı cihazların bu hata ile karşılaşması olmuştur.

Kaynak